Брюховецька Ірина Володимирівна, Мельниченко Мар’ян Іванович />

ВИКОРИСТАННЯ КОМП’ЮТЕРА ЯК ЗАСОБУ НАОЧНОСТІ ПРИ ВИВЧЕННІ ПОЧАТКОВИХ ХІМІЧНИХ ПОНЯТЬ

Брюховецька Ірина Володимирівна, Мельниченко Мар’ян Іванович

Державний стандарт базової середньої освіти України, затверджений 30 вересня 2020 р., характеризує зміст навчання та визначає перелік ключових компетентностей і наскрізних вмінь, необхідних для формування навичок учнів навчатися впродовж життя. Державні вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учнів подано у дев’яти освітніх галузях. Завдання природничої освітньої галузі  сформувати цілісне уявлення про природу та наукову картину світу, закласти фундамент наукового світогляду. Низка важливих наукових теорій та понять природничої освітньої галузі формується саме засобами навчального предмету «хімія». В зв’язку з цим в шкільному курсі хімії зростає роль хімічних понять і теорій у навчанні, адже вони, як узагальнений і абстрактний вид знань, найбільш економно та ємко виражають зміст основ хімії. Тому в процесі навчання хімії слід чітко формулювати фундаментальні поняття, обумовлювати зв’язки між ними, домагатися їх функціонального розуміння та активного використання.