Орлова Наталія Василівна />

ВИКОРИСТАННЯ ПРОЄКТНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НА УРОКАХ ФІЗИКИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ІННОВАЦІЙНОЇ ОСОБИСТОСТІ

Орлова Наталія Василівна

Кожна дитина обдарована і по-своєму неповторна. Хтось має здібності до мистецтва чи творчості, до вивчення мов, а хтось виявляє здібності до точних наук. І кожен вчитель повинен допомагати учневі знайти себе в житті, пробудити й розвити в дитині ті творчі здібності, які закладено від народження. Орієнтуючи процес навчання на розвиток особистості, формування її компетенцій, переконана у необхідності більш широкого використання активізуючих методик, інтерактивних технік у навчанні фізики. Саме використання проєктних технологій на уроках, на мою думку, дає найкращий результат у розвитку інноваційної особистості. У пояснювальній записці до Навчальної програми зазначено, що навчальні проекти – це ефективний засіб формування предметної та ключових компетентностей учнів в процесі навчання з фізики. Важливим для роботи педагога вважаю виконання організаційної ролі, щоб учні відчували себе першовідкривачами знань.