Мацюк Віктор Михайлович, Матвіїв Богдан Мирославович />

ФОРМУВАННЯ ПРЕДМЕТНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ УЧНІВ ЛІЦЕЇВ ШЛЯХОМ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ФІЗИЧНИХ ЗАДАЧ

Мацюк Віктор Михайлович, Матвіїв Богдан Мирославович

Компетентнісний підхід у навчальному процесі сприяє модернізації змісту освіти і створенню інноваційних підходів до організаці освітнього процесу. Впровадження компетентнісного підходу у систему шкільної фізичної освіти досліджували П.С.Атаманчук, М.В.Головко, О.І.Ляшенко, М.Т.Мартинюк, М.І.Шут та ін. На основі аналізу науково-методичної літератури можна виділити умови ефективного формування предметної компетентності: 1) забезпечення становлення учня як суб’єкта навчальної діяльності за допомогою розв’язування навчальних задач, які дають можливість дослідити процес виникнення і взаємозв’язок теоретичних понять, сприяють формуванню навчально-пізнавальної мотивації; 2) систематичне залучення кожного учня в освітній процес, застосування набутих знань на практиці; 3) сприяння розвитку рефлекторних вмінь учнів.